fbpx Przeskocz do głównej zawartości.

rafal-maslak-buza-spodnie baggy-ozonee
Rafał Maślak w bluzie i spodniach baggy ze sklepu Ozonee

Twoja szafa potrzebuje odświeżenia? To świetnie, bo czas zaopatrzyć się w niekwestionowany hit tego, poprzedniego i następnego sezonu, czyli spodnie typu baggy.

Dla wszystkich niezorientowanych w temacie krótkie wyjaśnienie, co to za spodnie i czym się charakteryzują. „Baggy” w języku angielskim znaczy „luźny”, co stanowi kwintesencję tego typu spodni. Co je wyróżnia? Dość dopasowane nogawki i szeroki, nisko opuszczony krok. W sklepach dostępne są zwykle w wersji bawełnianej lub jeansowej. W zależności od materiału, z jakiego są uszyte, pasować będą na różne okazje.

Dla kogo najlepsze będą baggy? Trzeba pamiętać, że ze względu na dość specyficzny krój, spodnie te mocno skracają sylwetkę. Jeśli więc bliżej Ci do krasnala ogrodowego niż koszykarza, raczej odpuść sobie ten typ spodni ;). Zamiast nich, możesz wybrać równie popularne joggersy (tych, którzy jeszcze o nich nie słyszeli, odsyłamy do tego wpisu). Warto również pamiętać, by zachować ostrożność przy wyborze odpowiedniego rozmiaru. Spodnie te muszą być idealnie dopasowane – nie mogą być ani za duże, ani za małe. W przeciwnym razie, zamiast wyluzowanego looku i nieziemskiej wygody noszenia, gwarantowany dość kuriozalny efekt.

Z czym nosić spodnie typu baggy? Praktycznie ze wszystkim. Najprościej łączyć je z innymi rzeczami w sportowym stylu. My jednak proponujemy mniej oczywiste, casualowe połączenie dresowych baggy w modnym beżowym kolorze z grafitowym T-shirtem i granatową kurtką.

 

Odpowiedz